Polacy pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Zakończyła się piętnasta edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Największy sukces odnieśli Polacy, którzy zwyciężyli indywidualnie oraz drużynowo w konkursie CCIO4*-L, co daje im kwalifikację na letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Świetną formę pokazali również Niemcy, którzy w najwyżej dotowanym konkursie CCI4*-S zajęli pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce.

Festiwal Jeździecki Baborówko zakończył się szczęśliwie dla polskiej kadry narodowej, która w konkursie CCIO4*-L o trofeum LOTTO uzyskała kwalifikację do letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Jan Kamiński, który wraz     z koniem Jard zwyciężył w tym konkursie z wynikiem 37,8 pkt. Tuż za nim uplasował się, startujący indywidualnie, Mateusz Kiempa oraz Libertina (40 pkt). Na miejscu trzecim konkurs ukończyła Małgorzata Korycka wraz z Cavalencią (46 pkt). CCIO4*-L nie było za to udane dla Czechów, którzy z walki drużynowej musieli zrezygnować już po przeglądzie, oraz dla Węgrów, którzy nie mieli szczęścia podczas wczorajszego crossu.

“Może się wydawać, że to było takie proste, natomiast myślę, że każdy z zawodników potwierdzi, że to były bardzo trudne oraz wymagające zawody. Oprócz tego każdy z zawodników musi mieć minimum kwalifikacyjne. Wszyscy tutaj je uzyskali” - mówi reprezentant Polski w konkursie olimpijskim CCIO4*-L oraz członek Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, Paweł Warszawski.

Niewątpliwie z największym emocjami wiąże się również najwyżej dotowany konkurs CCI4*-S o nagrodę Patrona Zawodów Pana Romana Roszkiewicz. Pierwsze miejsce po bezbłędnym parkurze utrzymał Niemiec Christoph Wahler wraz z Carjatan S z sumą punktów 27,9. Tuż za nim uplasował się Mistrz Olimpijski Michael Jung oraz Kilcandra Ocean Power (31,8 pkt). Na miejsce trzecie miejsce awansował Jerome Robine oraz Black Ice (33,3 pkt).

“Jestem szczęśliwy, że mogłem tutaj być i spędziłem tutaj świetny czas. To zdecydowanie dobry dzień!” - mówi reprezentant Niemiec, Jerome Robine.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, a partnerem wydarzenia jest należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO, która wspiera Polaków w drodze do Igrzysk Olimpijskich.

“Dziękujemy bardzo za wsparcie, za organizację. Myślę, że przyczyniliśmy się do tego, że to było naprawdę wyjątkowe widowisko i jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność. Było nam bardzo miło tutaj startować i widzimy się w Paryżu!” - mówi reprezentant Polski w konkursie olimpijskim CCIO4*-L, Jan Kamiński.