Kolejna edycja Baborówko Jumping Show już w sierpniu

Zeszłoroczny sukces sprawił, że po raz kolejny w Baborówku odbędą się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show. W weekend 18-20.08.2023 w podpoznańskim ośrodku rozegrają się konkursy rangi CSI2*, CSI1*, CSIYH1* oraz CSICh-B.

Ośrodek jeździecki Baborówko od wielu lat znany jest z prestiżowych zawodów WKKW (Equestrian Festival Baborówko), a od zeszłego sezonu również skoków przez przeszkody (Baborówko Jumping Show) oraz powożenia (Baborówko Driving Show). Pozytywny odbiór wśród najlepszych polskich zawodników sprawił, że kolejne międzynarodowe zawody dołączyły do stałego harmonogramu Ośrodka. Jeźdźcy cenią sobie nie tylko świetne warunki sportowe, ale także doskonały nastrój.

“Baborówko Jumping Show to zawody, które zdecydowanie warto umieścić w swoim kalendarzu. Zawodnicy i konie mogą liczyć na warunki na świetnym, ale także wyjątkową atmosferę, dzięki której na pewno pojawię się również w tym roku” - mówi wielokrotny członek kadry narodowej seniorów oraz medalista Mistrzostw Polski, Krzysztof Ludwiczak.

Międzynarodowe zawody jeździeckie odbywają się na dwóch arenach konkursowych z podłożem podsiąkowym. Dzięki świetnej infrastrukturze z więcej niż jednym placem oraz kilkoma rozprężalniami organizator bezproblemowo  przeprowadza liczne konkursy dla mniej oraz bardziej doświadczonych zawodników. Podczas BJS odbędą się zawody CSI2* (wraz z dwoma konkursami zaliczanymi do Światowego Rankingu), CSI1*, CSIYH1* (dla młodych koni 5, 6 oraz 7 letnich), a także CSICh-B (dla kategorii wiekowej dzieci).

“Baborówko to miejsce, do którego chce się wracać. Duże place konkursowe, świetne podłoże i cudowna atmosfera skradająca serca wszystkich” - mówi zeszłoroczna zwyciężczyni Small Tour Final Baborówko Jumping Show, Hanna Jachimowicz.

Tegoroczną nowością będzie hybrydowa aukcja  źrebiąt skokowych Baborówko Foal Auction, która odbędzie się w sobotę 19.08 na arenie głównej zawodów. Licytować będzie można stacjonarnie oraz online poprzez platformę Equibid.pl.

“Międzynarodowe zawody w Baborówku to nie tylko sport na najwyższym poziomie, ale także liczne innowacje oraz atrakcje. Zależy nam na tym, aby zawodnicy przyjeżdżali do nas z przyjemnością i zdobywali miłe wspomnienia, a do nich niewątpliwe mogą należeć licytacje źrebiąt z topowymi rodowodami.“ - mówi dyrektor zawodów Baborówko Jumping Show, Henryk Jan Święcicki.

Wśród atrakcji znajdować będą się również konkursy dla dzieci na kucach, przebierana sztafeta czy zawody hobby horse, które cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej organizatora oraz w mediach społecznościowych Baborówko Equestrian.