Faworyci na prowadzeniu na Baborówko Driving Show 2022

Za nami pierwszy dzień rozgrywek podczas międzynarodowych oficjalnych zawodów w powożeniu Baborówko Driving Show 2022. Dziś odbyły się próby ujeżdżenia w konkursach CAIO4*-H4 o puchar Duon Dystrybucja i CAIO4*-H2 o puchar Pałacu Baborówko.

W CAIO4*-H4 dla zaprzęgów czterokonnych na starcie zameldowało się 16 zaprzęgów. W tej klasie tryumfował dziś zespół pod wodzą lidera światowego rankingu – Australijczyka Boyda Exella (AUS). Zawodnik, powożąc końmi: CELVIRO, CHECKMATE, HERO i IVOR, zdeklasował przeciwników i z wynikiem 32,86 zajął pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji, z ponad 10 punktami straty, uplasował się zaprzęg powożony przez Annę Sandmann (GER). Miejsce trzecie należy natomiast do zespołu Christopha Sandmanna (GER). Najlepszym polskim zaprzęgiem był dziś zespół Wiesława Sadowskiego, który uplasował się na pozycji 7.

W zaprzęgach parokonnych o puchar Pałacu Baborówko najlepszy w dzisiejszym konkursie ujeżdżenia był Torsten Koalick (GER), powożący konie CASSANOVA T i CIANITA. Drugą pozycję zajęła Carola Slater-Diener (GER), a trzecią – Sandro Koalick. Najlepszym Polakiem w tym konkursie był dziś Marek Baryłko powożący końmi JUP LIBERATOR i JISKEFET.

– Za nami próby ujeżdżenia, w których mieliśmy przyjemność oglądać harmonię zaprzęgów i niezwykłą lekkość chodu koni w czwórkach i w parach. Jutro przez publicznością w Baborówku prawdziwe emocje i świetne widowisko, czyli maraton. Czekamy na adrenalinę, której z pewnością dostarczą nam gwiazdy światowego powożenia! – podsumował Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów.

Jutro w Baborówku odbędzie się maraton. Konkurs CAIO4*-H2 o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze rozpocznie się o godz. 10.30. Maraton w konkursie CAIO4*-H4 o puchar Badix wystartuje o godz. 13.15.

Transmisja online zawodów, realizowana przez portal Świat Koni, jest dostępna na stronie internetowej www.equestrian.baborowko.pl.

Wyniki online dostępne są tutaj.