Triumf Polaka w czterech gwiazdkach

W najwyższej klasie zawodów CCI4*-S o nagrodę LOTTO dziś po próbie skoków przez przeszkody – zmiana na pozycji lidera. Budowniczy toru przygotował dla zawodników trudne zadanie, przez co tylko troje zawodników ukończyło próbę skoków bez błędów na przeszkodach. Nie ustrzegli się ich także zawodnicy z czołówki. Wczorajsza liderka – Amanda Staam (SWE) z CORPOUBET AT miała dziś dwie zrzutki, przez co do końcowego wyniku dopisała 8 punktów karnych oraz spadła na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Jedną zrzutkę miał Mateusz Kiempa (POL) z Lassban Radovix, co – w połączeniu z dobrą postawą pary w dwóch poprzednich próbach – dało mu wygraną w konkursie CCI4*-S. Na miejsce trzecie w konkursie awansował Kamil Rajnert (POL) z koniem GOUVERNEUR.

W konkursie CCI3*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze po przejeździe na czysto i w normie czasu prowadzenie objęła Antonia Baumgart (GER) z koniem LAMANGO. Na drugie miejsce z czwartego awansowała Julia Gillmaier (POL) z koniem RED DREAM PRINCES. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła Pia Münker (GER) z koniem JARD.

W klasie CCI2*-S o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego po próbie skoków także nastąpiły zmiany na prowadzeniu. Josephine Schnaufer-Völkel (GER), która z koniem GINGER SPICE 3 prowadziła po ujeżdżeniu i próbie terenowej, dziś miała dwie zrzutki i do swojego wyniku musiała dopisać 8 punktów karnych, przez co spadła na miejsce 10 w klasyfikacji końcowej konkursu. Na miejsce pierwsze w konkursie, po bezbłędnym przejeździe i w normie czasu, awansował Jerome Robine (GER) na koniu AVATAR 42. Na miejsce drugie z miejsca czwartego awansowała Caro Hoffrichter z koniem JUST JAQUES. Miejsce trzecie utrzymała Pia Münker (GER) z koniem CASCABLANCA, która do końcowego wyniku dopisała 0,8 punktu karnego za przekroczenie normy czasu.


Archiwum aktualności