Dobry kierunek

Rosnące z roku na rok zainteresowanie polskimi końmi sportowymi wśród polskich i zagranicznych zawodników oraz większa chęć właścicieli i hodowców, aby wybierać aukcję jako sposób sprzedaży wierzchowców, pokazuje, że obrany cztery lata temu kierunek przez organizatorów aukcji w Baborówku, był słuszny. Potwierdzeniem tego mogą być ostatnie sukcesy koni prezentowanych w poprzednich latach na aukcji w Baborówku, w tym zwycięstwo sprzedanej do stajni Andreasa Dibowskiego klaczy Chiquita, która w niedawno zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na poziomie CCI3*-S pod niemiecką zawodniczką Maj-Jonna Ziebell.

Niestety, w tym roku, z uwagi na nieustabilizowaną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 wraz z właścicielami i hodowcami wyselekcjonowanych koni podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji aukcji koni sportowych. Podczas wydarzenia zgodnie z planem odbędą się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW, a w ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW.

– Decyzja o odwołaniu w tym roku aukcji była bardzo trudna. Chcieliśmy, aby aukcja, a w szczególności licytacja, mogły odbyć się zgodnie z naszą dotychczasową wizją, wykorzystując cały potencjał tej formy sprzedaży koni, przy pełnej publiczności oraz w atmosferze sobotniego wieczoru w naszej zabytkowej stodole. W obecnej sytuacji  ze względów bezpieczeństwa niestety nie byłoby to możliwe. Wierzymy, że za rok piąta edycja aukcji koni sportowych odbędzie bez przeszkód, a w tym roku zapraszamy do Baborówka na sportowe emocje podczas Mistrzostw Polski WKKW i Finału Pucharu Polski WKKW. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów.

Podczas LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 w dniach od 25 do 27 września 2020 r. na zmodernizowanej infrastrukturze sportowej Ośrodka Jeździeckiego w Baborówku odbędą się trzy konkursy międzynarodowe: CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S oraz konkursy krajowe: CNC 1*, CNC 100 i CNC 90. W ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW. Zawody rozegrane zostaną w klasycznym formacie: w piątek odbędą się próby ujeżdżenia, w sobotę – próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców.