LOTTO partnerem tytularnym zawodów Baborówko Horse Sale Show 2020

Należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO została partnerem tytularnym piątej edycji międzynarodowych zawodów WKKW i aukcji koni sportowych LOTTO Baborówko Horse Sale Show. Zawody odbędą się w dniach 25-27 września 2020 r. w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że Totalizator Sportowy, mecenas wielu imprez sportowych i kulturalnych, w tym roku w szerszym wymiarze zaangażuje się w organizację zawodów jeździeckich w Baborówku – mówi Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów. – Wsparcie LOTTO dla jeździectwa to ogromna szansa na dalszy rozwój tej dyscypliny sportu w Polsce i promocję wśród szerokiej publiczności. Dla nas wieloletnia już współpraca z Totalizatorem Sportowym to ogromne wyróżnienie oraz jednocześnie wielkie zobowiązanie. – podsumowuje Święcicki.

– Historia zaangażowania Totalizatora Sportowego w hippikę sięga wielu lat. Od 2008 roku spółka jest mecenasem Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, podejmuje również wiele różnorodnych działań w obszarze wspierania i inwestowania w sport jeździecki. Dlatego nieprzypadkowo marka LOTTO zaangażowała się – jako partner tytularny – po raz kolejny w tegoroczną edycję WKKW, a także w aukcję LOTTO Baborówko Horse Sale Show. W minionym roku wszyscy żyliśmy emocjami związanymi z kwalifikacją olimpijską polskiej drużyny WKKW do TOKYO 2020, a to dawało nam poczucie sensu zaangażowania w tę konkurencję. Cieszymy się, że nasz udział pomoże w promocji polskich hodowli oraz zachęci nowe osoby do podziwiania sportów jeździeckich.  – mówi Bogdan Pukowiec, członek Zarządu Totalizatora Sportowego nadzorujący Tor Wyścigów Konnych Służewiec. 

W programie zawodów LOTTO Baborówko Horse Sale Show zaplanowano cztery konkursy międzynarodowe na poziomach CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S oraz trzy konkursy krajowe: CNC1*, CNC 100 i CNC 90. W ramach zawodów odbędą się rozgrywki o najbardziej prestiżowe tytuły w polskim WKKW – Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz Puchar Polski WKKW.

Równolegle z zawodami, w ramach Baborówko Horse Sale Show, odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Sama aukcja odbędzie się w sobotę, 26 września, ale poprzedzą ją jazdy testowe, konsultacje z weterynarzem oraz oficjalna prezentacja koni aukcyjnych.

WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego) zwany jest koroną sportów jeździeckich. W ramach rywalizacji każda para (jeździec i koń) mierzą się z trzema próbami: ujeżdżeniem, będącym sprawdzianem posłuszeństwa i harmonii; próbą terenową, w której najważniejsze są odwaga, wytrzymałość i zręczność; oraz próbą skoków przez przeszkody, która jest sprawdzianem techniki.