Powożeniowy Puchar Narodów już w ten weekend

Międzynarodowe oficjalne zawody w powożeniu Baborówko Driving Show po raz drugi odbędą się w Ośrodku Jeździeckim Baborówko. W programie znajdują się nie tylko konkursy o randze czterech gwiazdek, ale także liczne atrakcje dla publiczności.

Podczas Baborówko Driving Show 8-10 września odbędzie się kwalifikacja do Pucharu Świata w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, a także Puchar Narodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i parokonnymi. O zwycięstwo w CAIO4*-H4 WCupQ powalczą zawodnicy z 9 krajów, w tym z Australii, Czech, Niemiec czy Holandii. Wśród powożących pojawiły się nazwiska takie jak: Boyd Exell, Tor Van Der Berge, Christian Schlögelhofer czy Daniel Schneiders. Nie mogło zabraknąć także reprezentantów Polski: Piotra Mazurka, Wiesława Sadowskiego oraz Krzysztofa Szczepaniaka.

"Ogromna duma, że na polskim gruncie organizowane są zawody tej rangi, czyli zawody czterogwiazdkowe CAIO4* dla par i dla czwórek. Przyjeżdża tu cały świat." - mówił podczas zeszłorocznej edycji Piotr Mazurek, Mistrz Polski w powożeniu.

W konkursie zaprzęgów parokonnych zmierzą się powożący z 7 krajów, m.in.: Czech, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych. Polskę reprezentować będą Weronika Kwiatek, Szymon John, Hubert Cytowski oraz Marek Baryłko.

Zawody Baborówko Driving Show 2023 odbędą się w formacie trzydniowym: piątek – ujeżdżenie; sobota – maraton oraz niedziela – konkurs zręczności i ceremonie dekoracji. Zachęcamy do kibicowania polskim zawodnikom poprzez transmisję online oraz stacjonarnie w Baborówku.