Startujemy - Equestrian Festival Baborówko!

Już jutro rozpoczną się międzynarodowe zawody WKKW w Ośrodku Jeździeckim Baborówko. Piętnasta edycja Equestrian Festival Baborówko po raz kolejny przyciągnęła najlepszych zawodników z całego świata - na listach startowych znajdują się nazwiska takie jak Michael Jung czy Ingrid Klimke, ale także świetni polscy zawodnicy: Joanna Pawlak, Paweł Warszawski czy Jan Kamiński. Podczas zawodów zostanie rozegrane 7 konkursów, w tym kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

W piętnastej edycji Equestrian Festival Baborówko o pulę nagród równą pół miliona złotych powalczy 260 par z 18 krajów (m.in. ze Szwajcarii, Niemiec, Francji, Finlandii czy Włoch). Wśród zawodników nie brakuje osób, które uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata czy Europy. W konkursie CCI4*-S - którego pula nagród sięga 320 000 zł - zmierzą się m.in. zwycięzca zeszłorocznej edycji Felix Vogg, który w tym roku zaliczył awans w rankingu światowym na miejsce 16. Tuż za nim, na miejscu 17, plasuje się Michael Jung, który wraz z wałachem Kilcandra Ocean Power powalczy o rewanż w tym samym konkursie.

Polscy jeźdźcy oraz kibice skupieni są przede wszystkim na konkursie CCIO4*-L, w którym Polacy powalczą o udział w Igrzyskach Olimpijskich. Trener kadry Andreas Dibowski skład kadry narodowej wybierze dopiero po czwartkowym przeglądzie, ale cały zespół jest już zmotywowany do wspólnej walki i wzajemnego wsparcia. Dotychczasowe sukcesy reprezentacji napawają optymizmem i wróżą powtórkę sukcesu z 2019 roku, kiedy to Polska pierwszy raz od 16 lat zdobyła drużynową kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

“Cała drużyna ciężko przygotowywała się do tych zawodów, dlatego wierzymy, że uda nam się osiągnąć zamierzony cel, którym niewątpliwie jest kwalifikacja do IO. Mamy za sobą szereg zgrupowań kadry, które pomogły nam jak najlepiej przygotować się do tegorocznego sezonu. Nie bez znaczenia jest także wsparcie kibiców, dlatego zachęcamy do przyjazdu na Festiwal Jeździecki Baborówko.” - mówi reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko oraz członek Kadry Narodowej, Paweł Warszawski

Zawody rozpoczynają się w czwartek 18 maja i potrwają do końca weekendu. Pierwsi jeźdźcy już pojawili się na terenie zawodów, a adrenalina rośnie z każdą godziną.