Baborówko Jumping Show 2022 już w pierwszy weekend lipca

W przyszły weekend, w dniach 1–3 lipca, w Baborówku odbędą się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show 2022. To pierwsze zawody w tej konkurencji i na tym poziomie w Baborówku. W programie wydarzenia znalazły się m.in. 2 konkursy zaliczane do światowego rankingu w randze CSI2*, konkursy w randzie CSI1*, dla młodych koni CSIYH1*, zawody dla dzieci CSICh i CSIP oraz konkursy dodatkowe dla najmłodszych na kucach. Na starcie zamelduje się niespełna 320 par z 5 państw.

W Baborówku będziemy mogli zobaczyć całą czołówkę polskich zawodników, w tym m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Wojciecha Wojciańca, Maksymiliana Wechtę, Mściwoja Kieconia czy Marka Lewickiego. Najbardziej oblegane będą konkursy w ramach CSI2* – zobaczymy tu 136 par. W tej kategorii zawodnicy będą mogli zbierać punkty do światowego rankingu w konkursach Grand Prix (niedziela, godz. 12.30) oraz Big Tour (sobota, godz. 15.45) o wysokościach 145 cm.

Z pewnością dużo emocji przyniosą publiczności także konkursy dla dzieci na kucach, które odbędą się w piątek i sobotę. W sobotę na arenie głównej odbędzie się także konkurs "bajkowe sztafety”, w ramach którego pary jeździeckie będą mogły się dowolnie przebrać. W jednej sztafecie wezmą udział: zawodnik na kucu oraz zawodnik na hobby horse. W tym konkursie organizatorzy przyznają także dodatkowe nagrody za najlepsze przebranie sztafety. Termin zgłoszeń w zawodach dzieci na kucach mija 24 czerwca.

Zawody zostaną rozegrane w ciągu trzech dni na dwóch arenach. Ośrodek Jeździecki Baborówko dysponuje zmodernizowaną w latach 2019–2021, imponującą infrastrukturą sportową, na którą składają się m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw. Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji. 

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda. W tym roku, oprócz WKKW i skoków przez przeszkody, w Baborówku po raz pierwszy odbędą się także międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami i jednocześnie Puchar Narodów Baborówko Driving Show (2–4 września).

Link do zgłoszeń: tutaj.