Regulamin zawodów w okresie obowiązywania stanu epidemii na terenie Polski

Szanowni Państwo, z uwagi na obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, bardzo prosimy o zapoznanie się z "Regulaminem zawodów LOTTO Baborówko Horse Sale Show w okresie obowiązywania stanu epidemii na terenie Polski".

 1. Wszyscy uczestnicy zawodów wjeżdżają lub wchodzą na teren zawodów wyłącznie wjazdem lub wejściem wskazanym przez Organizatora. 
 2. Na terenie zawodów mogą poruszać się: zawodnicy i członkowie ekipy, osoby oficjalne, zaproszeni goście, przedstawiciele mediów, publiczność, wystawcy, obsługa zawodów i wolontariusze.
 3. W razie chęci otrzymania akredytacji prasowej, przedstawiciele mediów proszone są o zgłoszenie na adres@ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 4. W punkcie kontrolnym Służba Bezpieczeństwa sprawdza i weryfikuje zawodników  z listą dostarczoną przez Federację Narodową, przedstawicieli mediów z akredytacją medialną, wystawców oraz gości - przeprowadza wywiad zdrowotny (oświadczenie) i mierzy temperaturę.
 5. Pomiar temperatury jest anonimowy i jest warunkiem wpuszczenia na teren zawodów.
 6. Stwierdzenie stanu podgorączkowego powyżej 37,5 stopnia oraz gorączki skutkuje niewpuszczeniem danej osoby na teren imprezy.
 7. W pomieszczeniach zamkniętych (m.in. stajnie, biuro zawodów, restauracja, toalety) obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.
 8. Zgodnie z zaleceniami, należy systematycznie myć ręce wodą z mydłem oraz odkażać ręce w punktach dezynfekcji rozlokowanych m.in.: w toaletach, w biurze zawodów, w strefie rozgrywania konkursu, w strefie stajni.
 9. Jeśli uczestnik zawodów zaobserwuje u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność, nadmierna potliwość, ból mięśni, zmęczenie, powinien niezwłocznie:
  1. Udać się do wyznaczonego przez Organizatora miejsca na terenie zawodów;
  2. Powiadomić telefonicznie o sytuacji Organizatora (tel: +48 795 556 230);
  3. Skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną: 
  4. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szamotułach + 48 500 062 249; adres: ul. Bolesława. Chrobrego 8 64-500 Szamotuły lub całodobową infolinią NFZ +48 800 190 590;
  5. Zastosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 1. Na terenie zawodów obowiązkiem wszystkich uczestników jest zachowanie dystansu społeczny minimum 1,5 metra.
 2. Na terenie zawodów rekomendujemy uczestnikom stosowanie się do następujących zaleceń:
  1. Unikanie dotykania okolic twarzy, a zwłaszcza oczu, ust i nosa.
  2. W strefie gastronomicznej oraz w strefie wystawców w miarę możliwości korzystanie z płatności bezgotówkowej.
  3. Stosowanie zasad ochrony podczas kichania i kaszlu: zakrywanie ust i nosa zgiętym łokciem, a najlepiej jednorazową chusteczką, którą następnie należy jak najszybciej wyrzucić do kosza na odpady do tego przeznaczonego, po czym dokładnie umyć ręce.
  4. Unikanie dotykania powierzchni dotykowych.
  5. Częste dezynfekowanie telefonu komórkowego oraz trzymanie go z dala od ogólnodostępnych blatów, stołów i innych powierzchni dotykowych.
  6. Stosowanie się do wszelkich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz zapoznanie się z informacjami, dostępnymi na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus.
 1. Na terenie zawodów obowiązuje zakaz tworzenia zgromadzeń.
 2. Do biura zawodów, poza jego obsługą, mają wstęp wyłącznie osoby oficjalne, zawodnicy oraz członkowie ekip.
 3. Do strefy stajni mają prawo wstępu wyłącznie: osoby oficjalne, obsługa zawodów i wolontariusze, zawodnicy i członkowie ekip.
 4. Uczestnicy Zawodów, biorąc udział w imprezie, akceptują powyższy regulamin oraz zobowiązują się dostosować do aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz WHO. Udział w imprezie jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niestosowanie się do regulaminu przez uczestników.