Boyd potwierdził formę mistrza

Dziś zakończyły się międzynarodowe oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami Baborówko Driving Show 2022. Impreza wyłoniła zwycięzców Pucharu Narodów czwórek i par, a także Mistrza Polski zaprzęgów czterokonnych.

Dziś w próbie zręczności o puchar Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w czwórkach najlepszy był Boyd Exell (AUS) powożący końmi: CELVIRO, CHECKMATE, HERO i IVOR. Miejsce drugie zajął Christoph Sandmann (GER) z końmi AMICO 34, DONVITO VD MULLIGENVREE, HERO H i JORDAN. Trzecie miejsce należy do Daniela Schneidersa (AUT), powożącego konie: DANCINGSTAR, ENRIQUE H, GHANDI i FANNO.

W klasyfikacji końcowej konkursu zaprzęgów czterokonnych CAIO4*-H4 o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza po trzech dniach rywalizacji pozycję lidera potwierdził Boyd Exell (AUS), mający pod wodzą konie CELVIRO, CHECKMATE, HERO, IVOR oraz DAAN 8. Drugie miejsce objął Daniem Schneiders (AUT) z końmi DANCINGSTAR, ENRIQUE H, GHANDI, FANNO i INEBIE. Miejsce trzecie należy do Anny Sandmann (GER) z końmi ELMO ALMIRE, FANTAST, FREDIE U, HARLEY i IWAN VAN DE MARTHA HOEVE TEXEL.

– To był doskonały sprawdzian dla powożących przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za trzy tygodnie. Wszyscy czuli się tu zadowoleni i mile widziani. – powiedział Daniel Schneiders.

W Pucharze Narodów zaprzęgów czterokonnych o puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki tryumfował zespół z Niemiec w składzie: Anna Sandmann, Markus Stottmeister i Christoph Sandmann. Miejsce drugie należy do ekipy z Australii, który stworzyli: Boyd Exell i Tor Van Den Berge. Trzecie miejsce objął zespół z Polski w składzie: Piotr Mazurek, Wiesław Sadowski i Krzysztof Szczepaniak.

W ramach konkursu CAIO4*-H4 rozegrane zostały także Mistrzostwa Polski zaprzęgów czterokonnych 2022. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Piotr Mazurek. Srebrny medal należy do Wiesława Sadowskiego, a medal brązowy – do Aleksandra Fularczyka.

W parach o puchar Stadniny Kunowo w konkursie zręczności najlepszy był dzisiaj Dariusz Bajer (POL), powożący końmi JASPER i IDEAAL VS. Drugi był Rafał Wojtacha (POL), mający pod wodzami konie LORENZO i LEX, a trzeci – reprezentujący Niemcy Sandro Koalick, powożący końmi JULIUS i KIMON GSM.

Po trzech dniach rywalizacji liderem klasyfikacji generalnej w parach został Sandro Koalick (GER). W klasie CIAO4*-H2 na drugiej pozycji uplasował się Rens Egberink (NED) z KULANO i JEAMON VAN DE MARTHA HOEVE TEXEL. Trzecie miejsce zajął Torsten Koalick (GER) powożący konie CASSANOVA T, CIANITA i EZABELLA.

Puchar Narodów zaprzęgów parokonnych wygrała drużyna Niemiec w składzie: Sandro Koalick, Carola Slater-Diener i Sebastian Warneck. Miejsce drugie zajęła ekipa Polski w składzie: Rafał Wojtacha, Marek Baryłko i Szymon John. Miejsce trzecie należy do zespołu z Holandii, który tworzyli: Rens Egberink i Leo Van Der Burgt.

– Baborówko Driving Show 2022 to bardzo udany debiut i z przyjemnością mogę powiedzieć, że zaprzęgi na pewno zagoszczą na stałe w kalendarzu sportowym Ośrodka Jeździeckiego Baborówko – podsumował zawody Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów.

To ostatnie w tym sezonie zawody w Baborówku, które wieńczą intensywny i różnorodny kalendarz sportowy. W tym roku w Ośrodku Jeździeckim Baborówko odbyły się międzynarodowe imprezy w trzech konkurencjach jeździeckich: WKKW (Festiwal Jeździecki Baborówko w maju), skokach przez przeszkody (Baborówko Jumping Show w lipcu) oraz powożenie (Baborówko Driving Show we wrześniu).